Đilas: Vlast bi da nas razori, opozicija će biti jača

Ostavite komentar


  1. Nikako se ne moze reci da je Srdjan Skoro alat u rtukama rezima.Covek je rizikovao egzistenciju i ostao bez posla zato sto je bio protivnik radiklaskih manipulacija.Neobicno je to sto sa omalovazavanjem mnogi novinari govore o svom kolegi.Bolje je da se prava opozicija PROCISTI pre Beogradskih izbora.Na vreme je.

  2. Dragan Djilas sebe smatra opozicijom? Kome opozicija – Vucicu? Ja mu to ne verujem? Taj covek bude li bio na necijoj listi, ta ce lista sigurno dobiti manje glasova nego sto bi inace dobila. Ljudi poput Djilasa, Sutanovca samim svojim ucescem pomazu Vucicu i SNS-u da dobiju bilo koje izbore, beogradske ili parlamentarne!

  3. U potpunosti se slažem sa vama. To su istrošeni ljudi sa repovima u mutnim vodama. Da ih pitaš kako su se obogatili, verovatno bi povraćali od njihovih objašnjenja. Svi koji žele da sarađuju sa njima po meni ne zaslužiuju nikavu podršku. E onda su im krivi beli slistići i to što narod neće da izađe na izbore. Sve sam više ubeđen da ova opozicija ne dozvolajva novim ljudima da dođe na njihova mesta jer se plaše, sudkih presuda.

  4. Moramo jednom shvatiti da pojedinac u odnosu prema sudbini celog naroda nema značaj ukoliko se nije žrtvovao za zajednički interes. Nijedno ime i prezime nije ispred sudbine celog naroda! Pošto je Vučić ugrozio sudbinu našeg naroda potrebna je akcija svih da se spasimo, oporavimo eliminacijom ovog zlotvora, koji će biti na crnoj listi srpske istorije. Šta čekamo, počnimo odmah!

  5. Kako kazu..ko vas je poznavao ni pakao mu nece tesko pasti..
    Istroseni ljudi, puni para koje u prvi red guraju razne nvo grupacije, armije aktivistica i aktivista, buducih teta i cika po kancelarijama rezima, zeljne slasti i vlasti u novom rezimu. Zeljni da preuzmu poluge sistema od sadasnje bulumente i nastave sa njihovim mehanizmima vladanja, eventualno malo modifikovanim. Bljuje mi se na ovakav visepartijski sistem, a Bas je dr za vas.

  6. За проблеме Србије нема решења унутар постојећих опција и партија.
    Изван њих постоји.
    Решење за Србију нема име и презиме. Укратко: није нико. Нити ће бити. Решење није неко, него нешто- корекција система, претварање парламентарно-демократског (партократског) у систем демократске меритократије, у којем примарну власт има Општа скупштина, коју чине сви пунолетни држављани са правом гласа, а секундарну, извршно-законодавну Скупштина експерата, коју чине поседници врхунског знања из друштвено корисних области (пољопривреде, туризма, ИТ итд.).

Ostavite komentar


Politika

Predstavnici opozicije u "Utisku nedelje": Nijedan glas protiv režima ne sme biti bačen 9

Predstavnici opozicije u „Utisku nedelje“: Nijedan glas protiv režima ne sme biti bačen

Da su studenti trenutno najjača politička opcija, gosti večerašnjeg "Utiska nedelje" su bili saglasni, ali su imali različita viđenja u vezi sa nastupom opozicionih stranaka na predstojećim izborima. Dok je profesor FPN zastupao tezu o "referendumskoj atmosferi", predstavnici levog i desnog opozicionog bloka smatrali su da samo više lista može da garantuje pobedu, jer sve i kada bi se oni povukli pred studenskim pokretom, takva atmosfera ne bi bila uspostavljena zbog režimskih satelita.

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.