Svet • danas 08:03
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Zabole njih za srbiju
Vratite Kosovo pa smo egal.
Evropa je uvodjenjem sankcija rusiji umesto britaniji jel onaje ukrainu napala unistila samu sebe a rusija brani ukrainu jelje to njena zemlja njena teritorija postanka i sigurno neće je dati lopovima i okupatorima a srbija da slusa fasističke unuke dedova Hitlerovih generala na samounistenje neće sigurno jel nikada ih i nije slusala izuzev hrvackog vodje ustasa Tadića kojije za svoje vreme doveo srbiju do unistenja ko i jelcin rusiju štoje
Pišem radi drugih takvi su im poslovi dave nas ko zmija žabu izmislilič ako treba još genocida od ubijenih dva čoveka i neće nas primiti nikad u EU.
Penzioner sam i kao takav imam vremena da pratim „rad“ EU. Srbija ni slučajno nikad neće „stići“ u EU. Drago mi je što je tako.
Rszlog: dolaze unučad iz škole sluđena. Te , wc za Tg bolesnike, te život ljudi kao konji, mačke, psi. Glavni prenos na tv sportski je kako ljudi preskaču konjske prepreke dok drže plastičnu glavu konja. Možete često videti ljudska bića koja „šetaju“ gradovima „preobučena“ u raznorazne životinje.
Politički: EU je obezglavljena , propadaju bez jeftinog ruskog gasa. Postavljaju Srbiji uslova zbog Kine, Rusija itd, a u „tamnoj noći“ da se ne primetio koliko svi kupuje gas i naftu od Rusa još uvek i to u ogromnim količinama. Cene su odletele brzinom svetlosti u neviđeno brzine. Srbija je bila i biće uvek trn u oku EU jer su izuzetno ljubomorni na veze koje Srbija ima sa Kinom i Rusijom .
Posebno sa ljubomorni na odnose Kine i Srbije , jer Kina donosi Srbiji visok stepen tehnologije koju ni EU nema. Suština svega je da hoće da nas ponize kao iz doba DS na vlasti , da bi smo bili njihova kolonija, gde su bili planirali deponovanje radioaktivnog materijala. Jednostavno smatrali su nas kao deponiju. Tada je svako Srbiji delio packe kako je hteo, sad je to nemoguće , a to je za njih nepojmljivo. Srbija je jaka a tek će biti džumbus kad se razvije proizvodnja robota.
Jer oni to ne mogu nikako da shvate i prihvate, jer su nas bukvalno tretirali kao živa bića sa mozgom amebe. Ako uspemo da shvatimo da nas samo sloga spašava, pa da ekonomski još više ojačamo, eto njih kod nas.
Adnan treba da pomogne Erdoganu. Ipak je pedeseg godina mnogo više od pet.
EU zna za stanje u Srbiju koje je nikad gore,institucije su sputane odlukama Vučića,znaju za manevre Vučića koji hoće pare koje su mu potrebne,znaju za neviđene manipulacije na izborima od plaćanja i deljenja poklona i obećanja do prisiljavanja i pretnji….Makron i Merc žele da spasu Vučića koji je izgubio zdravu pamet i ponaša se kao baba na pijaci,obećava im i obmanjuje….pa ne može se vladavina prava rešiti za mesec dana ili sredstva informisanja ili izbori….EU popušta jer znaju da Srbija nikada ne može biti punopravni član EU zbog veoma loših odnosa sa susedima,Hrvatskom,BiH,Kosovom,C.GOrom gde Vučić nameće svoje ideologiji ,,srpski svet,,ili nekada ,,Velika Srbija,,