INTERVJU Tonino Picula: Danas postoje tri Srbije koje međusobno ne komuniciraju

  1. Ustaša da pravi izvještaj o Srbiji,dijeli lekcije iz zemlje koja je primljena u EU,navrat-nanos,kao i Bugarska i Riminija?.Koju ste vi to vladavinu prava i demokratiju imali i imate,može se vidjeti po vladavini prava HDZ-A?Vi da spominje te Kosovo,koje je oteto,vi da spominje te bilo šta iz zemlje koja veliča Nacizam,,vi koji ste pobili na stotine hiljada ljudi,vi koji ste imali i logore za djecu,jedini u Evropi.Ako takvi kao ti šalju neke izvještaje o drugima,a svoju kuću nisu pospremili,žalosna je ta EU,jer brani Ustaštvo,a i u Briselu sjedi mnogo potomaka Nacista i Fašista.Govori li vam išta to?

  2. Nikad ne bih ni pomislila da bi EU mogla da pošalje bilo koga iz Hrvatske da nadgleda Srbiju. Drzava koja je udruzenim zlocinackim poduhvatom proterala 300.000 Srba u jednom danu da nadgleda Srbe i Srbiju. Sud u Hagu je doneo odluku da je Oluja bila udruzeni zlocinacki poduhvat a EU i pored toga šalje Piculu da nas on nadgleda i da piše izveštaje o nama. To je od EU tako nisko da ja koja sam ceo zivot mastala da postanemo članica EU danas bih bila za to da budemo što dalje od takve današnje EU od koje se i plašim da nam ne ubace kojekakve sumnjive osobe u drzavu pa da imamo strah i kada šetamo ulicama.

  3. ove primedbe i izjave, naucene napamet, se godinama provlace, tako da nista novo…sve po starom…

  4. Picula bolje razume stanje u Srbiji, nego sami gradjani Srbije, koji vole da zive u radikalskoj lazi, pa ga onda optuzuju da je ustasa i mrzi Srbiju. Nas narod nezna sam sa sobom a kamoli sa drugim narodima.
    I tako mi zarobljeni u perpetualnom internom konfliktu, gubimo drgoceno vreme, moralno propadamo i kockamo se sa samom buducnoscu srpske nacije.

  5. Broz je uspeo ono sto ni Pavelic nije. Imamo 3 kolone-Srbe,komuniste i najgore,ustaso-komuniste. Nadam se da ce iz ove dece nici srpsko seme koje ce pobediti zlo koje vlada Srbijom od 1945.

  6. O Hrvatskoj i Piculi se mnogo toga lošeg može reči i to s punim pravom, isto tako i o politici EU prema Srbiji i to je uzrok nepoverenja dobrog dela građana Srbije. Sve to se zloupotrebljava od strane vlasti u Srbiji koja niti je učinila niti išta čini da uredi Srbiju kao demokratsku državu u kojoj su vladavina prava i rad institucija sistema na prvome mestu. Niti prethodne a pogotovo ova vlast nisu radile u korist građana naše zemlje jer u uređenim državama se korupcija, kriminal i sve duge zloupotrebe procesuiraju i kažnjavaju što kod nas kako vidimo nije slučaj. Dolazak na vlast se pretvara u besomučno pljackanje i bogaćenje ljudi na vlasti i njima bliskih saradnika i tu je odgovor na stanje u kome se Srbija nalazi. Uvođenje reda i rada institucija države podrazumeva ispitivanje porekla imovine i pokretanje postupaka protiv pocinioca svih zloupotreba vlasti kojih je bilo i previše. Kada ljudi u Srbiji shvate da izabrani predstavnici naroda moraju raditi i interesu svih građana i za to snositi odgovornost tada neće biti svih ovih zloupotreba, manipulacija i laži koje svakodnevno vidimo na svakom koraku.

  7. Srbija je dobila adekvatni odgovor, a Srbi spremni za u redove. Kako nekad, tako i sad.

  8. Sigurno da Srbija ne ispunjava uslove za clanstvo u EU kao sto ne ispunjavaju ni ostali kandidati koji su navodno nadmasili Srbiju i kao sto ne ispunjavaju ni neki koji vec imaju clanstvo, nije sporno da Srbija ne napreduje ali postaviti nekoga iz Hrvatske da izvestava u vezi Srbije i jos ocekivati nekakvu objektivnost i profesionalnost je smesno, neozbiljno i i te kako utice na popularnost i poverenje u EU institucija i samu EU. Ali nije Picula sam, zanimljiv je i sastav onih koji tako energicno u EP lobiraju protiv Srbije, ne protiv Vucica, nego Srbije.

  9. Postoji jedna Srbija i jedna mala banda koja je odsvirala svoje, ma kolko je EU ulozila u njih kako bi unistili Srbiju! Ali nije prvi put u Istoriji da takva banda pokušava isto. Imali smo Nemce, Turke i sada Cacije, pa smo opstali.

  10. Nismo primljeni s Bugarskom i Rumunjskom, i ne navrat, nanos, btw puno kompromisa progutali. Nismo ustaše, samo smo se branili. Imate ogroman problem za koji ste sami krivi. Sretno.

  11. Сад ће Тонино да погура г. Драгана

  12. Ovaj vec godinama svesrdno minira EU integraciju Srbije. Uvek je tu za vodju kada Treba da mu nabaci loptu na volej. EU mora da odredi nove, ozbiljne, uvazene i strucne pregovarace koji ce pokrenuti ovaj proces sa mrtve tacke, uticati na realizaciju izbornih zakona i prakse radi sprecavanja kradje izbora, borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala, rad na zastiti obrazovanja i kulture, i poboljsanje standarada i zdravstvene zastite gradjana. Picula nije resenje.

  13. Ako će „jezik“ srpske diplomatije biti i nalik „komentarima“ kakve ste objavili nema potrebe za javnim izjašnjavanjem „EU-da ili ne“. Mi sa ovakvim rezonima galopiramo ka „uniji“ sa Hazarima, Cincarima, Tračanima…

  14. Sve dok ostrascenost zamenjuje razum, a laz istinu Srbija moze samo nazad, a ne u EU. To pokazuju prethodna dva komentara. Pomenute tri susedne drzave su u EU, u njima postoji demokratija, naravno sa odredjenim nepravilnostima, a u Srbiji je nema, kao sto nema pravosudja, u sto smo se jos jednom uverili juce. Gledanje posledica bez uzroka je manipulativno, detinjasto i zlobno, apropo teze u komentaru o Oluji mislim.

  15. Čovek nije normalan, pa pogledaj kod sebe, kako komuniciraju Milanović i Plenković, doduše to su samo dve Hrvatske, ali ako tome dodamo Istru koja je okrenuta Italiji, onda imamo tri.

  16. Šta kažete botovi?“ Ubaciće nam EU kojekakve sumnjive osobe u državu pa da se plašimo kad šetamo ulicama“.
    Zar je moguće pronaći neke sumnjivije i opasnije od ovih vođinih? Ko je najsumnjiviji da je Oskar?
    Vreme vam je da letite iz naših života.
    Studenti pobeđuju!

  17. @ Vi i @Verica, lažete oboje. Niti je Oluja u Hagu oroglašena „zločinalkim pothvatom“ niti vas je otišlo 300 000. (Svake godine brojka kod vas raste, još malo doći će na milijun kao u Jasenovcu) I niste otišli u jedan dan, dugo ste uvježbavali bežaniju po naputku Miloševića (ima na youtube).
    Dalje,Hrvatska nije primljena u EU „navrat nanis“, nego je imala najstrože prijamne kriterije i čekali smo najduže. …laži koje prosipate nama ne mogu naškoditi, ali vama itekako škode. Nećete u Čavoglave, niste ni prije

  18. Bilo bi lepo da se u komentarima citalaca navede gde gosp.Picula nije u pravu,gde gresi o svojoj oceni o stanju u Srbiji a ne da se pljuje po njemu i hrvatima kao odgovoru na njegovu intervju.Opste je poznato da svo zlo i nesreca na prostoru bivse nam drzave dolazi iz Beograda.Poslednji primer-Tivat.

  19. Srbija i srpsko društvo su ipak daleko, daleko odmakli u svom vrednosnom razvoju. To, što se ne njišemo u istom ritmu, kao jedan, uz bavarsku limenu muziku nije mana. Duh i vrednosti koje su među nama koje se studenti pokrenuli, a pridružila im se i Srpska pravoslavna crkava su izvan domašaja spoznaje ovog birokrate. I ovo razdoblje ove vlasti prolazi… a ovo društvo prevazilazi svoju veličinu. Zato je panika u EU pa podržavaju vlast

  20. Niti mi hoćemo u EU niti EU ima ozbiljnu nameru da nas primi u članstvo. Dokle ćemo se glupirati i mi i oni? Odgovor je jednostavan:dok od ovakvog stanja imamo koristi i mi i oni. Mi neku lovu, oni da nas drže na podnošljivom rastojanju od Rusije. To je politika.

  21. picula je u potpunosti u pravu a ovi sa mozgom kokoške koju je ova ustaško, šešeljoidsko, putinofilsko, komunističko, izdajnička poluprimitivna banda omađijala neka se odreknu eura, putovanje i rad u eu, vožnja zapadnih vozila, već svi u rusiju i severnu koreju i da nas puste da se patimo u eu a oni nek uživaju kod putljina – putlera ili kim džo ila, sretan im put u jednom pravcu pogotovo za ove botove polupismene

  22. molim DANAS da objavite = Ako je doslo da Picula (nomen est omen), pored Elitne intelektuale, koju Srbija (ipak) ima, detektira stanje i suptilnosti u drustveno – politickom zivotu Srbije… nije cudo da od 68% podrska za eu (mala su slova), je prpolovljena – oko 35%

  23. Kada god smo se sa nekim udružili,mi smo naje…
    Hvala doviđenja,rešićemo se sami naših odroda i izroda.

  24. @Miro

    Ako po tebi Picula „bolje razume stanje u Srbiji“ i ako mislis da su Piculini motivi dobronamerni i sa zeljom da Srbija napreduje i psotane deo Eu onda sta reci, cacizam je ocigledno mnogo sira pojava i ne ogranicava se samo na sns-ovce.

  25. Naivnost i plitkoumnost u Srba je neverovatna, sa kakvom su samo lakocom naseli na ovog Piculu i ne kapiraju sta lik radi, sta mu je cilj i sta ga motivise, kao Picula „odlicno poznaje situaciju“ i Picula radi to sto radi da bi Srbija bila u EU, demokratska i jaka, Picula je protiv Vucica i automatski je olicenje dobrote, postenja, evropejstva. Ma vazi, kako da ne. Kada je stanovnistvo tako naivno i nebistro, ne cudi sto se svaka ideologija i svaki okupator ovde tako cvrsto zaprimi.

  26. Ako gospodin Picula..kaže da Srbijom vladaju tri Srbije..onda bar jednoj.nedajte novac…Jer ako se druge dve posvadjaju…evo nove ..zdravije države !

  27. Toni Pikula (ToninoPicula?Ako dođu studenti na vlast možda budemo podobni z 20 godina,a ovako za 50 g možda.

  28. Neka mi neko reče koliko Srbija ima ,po komentarima najmanje dve a ustaše sve krive ,pa 30 000 Srba ide raditI u HR a koliko hrvata dolazi raditi u Srbiju pametnom dosta .

  29. A šta je konkretno pogrešno rekao? Manite se priča iz ružne i lepe prošlosti.

Ostavite komentar


Politika

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.