Politika • 01.05.2026. 10:07
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Da nastavimo put ljubavi prema Rusiji.
Imaćete 0.3 posto glasova.
Pozdrav za Vojislava dr Koštunicu.
Taj konzervatizam većinske Srbije vrednosno nije u 21. veku, nego je još uvek u vrmenu od pre 19. veka. I on nije samo politički nego je i u drugim sferama života. A to je odraz nezrelosti i neobrazovanosti naroda.
у историји модерне Србије, у њена минула два века, нема много светлих страница, а има много тешких раздовља.
У та два века Србијом су, сем у једном случају, на власи били десничари и националисти, а левица је била на власти само после револуције.
Грађански, модернизаторски и либерални слојеви увек су били мањина, често занемарљива мањина, али су многи од њих, у свим областима, од уметности, науке, културе и економије, до политике, најчшће као индивидуални чин, оставили немерљиве вредности иза себе.
Није наш проблем непризнавање доминације десног и националног, наш проблем је непризнавање и ниподаштавање вредности левог и модернизаторског.
Од снопа жита хлеб једемо, мада у њему има разних класова и зрна.
Svi koji pričaju o „autentičnoj“ desnici su vučićevi kolaboracionisti. Ajmo prvo da skinemo ovu bolest sa vlasti pa na sledećim, demokratskim, izborima neka „autentična“ desnica proveri svoju snagu, kao i svi ostali. Mislim da je ovom narodu najviše stalo do pravde, pa onda sve ostalo. Priče o levici i desnici trenutno nikog ne zanimaju.
A što je deo vaših odbornika izdao u Skupštini Beograda i glasao za izbor Šapića.
Autentična desnica malo sutra. Vi radite za Vučića i vlast.
Kad god neko o bilo cemu NACIONALNOM, meni se digne kosa na glavi! Sta znaci da ste „nacionalno odgovorni“? Prema kome? Sta je sa onima koji nisu Srbi? U cemu se ta odgovornost ogleda? Sta znaci „promena drzavnog kursa“? Deklarativno, ova vlast je za EU. Kuda biste nas vi poveli? Na istok, u ljubljenu vam Rusiju? Rusiju koja je sto se ljudskih prava tice jos sto puta gora i od ovih nasih, a sto se lopovluka tice ni malo ne zaostaje. Jedino sto priznajem je: „potrebno je promeniti politiku koja je zemlju dovela u sadašnje stanje“. Politika koja nas je dovela u sadasnje stanje je NACIONALIZAM!
„On je rekao da ta koalicija želi Srbiju koja će „voditi samostalnu ; nacionalnu politiku, štititi svoje resurse, podržavati domaću privredu i dosedno braniti državne i nacionalne interese“.“
Gomila ispraznih fraza, karakteristična za taj, taj … šta je to ustvari?