Kancelarija za KiM: Obijena kuća srpske porodice u Kosovu Polju 1Foto: Kancelarija za KiM

U Kosovu Polju danas je obijena kuća penzionera Jordana i Slobodanke Ristić, jedne od retkih preostalih srpskih porodica koje su ostale da žive u tom gradu, saopštila je Kancelarija Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju.

Porodica Ristić uprkos pritiscima nije napustila Kosovo Polje, niti je prodala svoje imanje, već su ostali da žive okruženi Albancima.

Kada su se danas vratili u svoju kuću zatekli su poharan i ispremetan stan, iz kog je odneto pokućstvo, televizor, a čak su im i slavine iščupane iz zida.

Kancelarija za Kosovo i Metohiju pomoći će porodici Ristić da nadoknadi štetu, jer je ova pljačka udar i na njihovu egzistenciju.

Reč je o novom etnički motivisanom incidentu u režiji Albanaca, a gotovo da ne prođe dan da se ne zabeleži novi napad na Srbe, posebno južno od Ibra.

Činjenica da ovakvi napadi ostaju nerasvetljeni i nesankcionisani, samo podstiče nove incidente i ekstremiste i pokazuje da ne postoji istinska namera Prištine za izgradnjom održivog suživota, navodi se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari