Politika • 04.06.2026. 16:54
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Mir i stabilnost nemaju cenu
Kako god , mi moramo ostati na antifašističkom putu i na putu borbe za pravdu i istinu.
Srbija pamti svoju istoriju i poštuje žrtve predaka. Važno je da negujemo kulturu sećanja i zajedništva.
Srbija je uvek bila na strani pobednika
А данас Србија има свој фашизам,оличен у Вучићевом СНСу који у многим случајевима,копирају Хитлерову политику тридесетих година прошлог века.Шта мислите кад би Србија била јака,као Немачка онда да ли би смо били у рату са пола Европе,ја мислим да би баш тако било,јер имамо на врху власти,људе који не мрзе само друге народе,него највише свој а то није било ни код Хитлера.
Gde širom Evrope? Širom Evrope zabranjeni su bilo kakvi simboli pobede nad fašizmom. Fašizam se u Evropu vraća brže nego što je iko mogao da zamisli.
Istina je da se protiv fasizma se nisu borili samo Srbi i da su cetnici saradjivali sa fasistima tokom II sv. rata.
A treba li mu uopšte povoda kada se već oglašava 27 x dnevno sa svih televizija,radio stanica,bilborda, štandova…
Bavi li se bilo čime drugo sem saopštenjima i gostovanjima na tv već 35god…
Naši preci su bili borci rodoljubi i čuvalu svoju zemlju.Za razliku od tebe nesrćo, sve si izdao i prodao.
Beži nesrećo ,ti da pričaš o danu pobede,bolje se pokrij ušima i ćuti.
15 istih komentara
Očekujemo da te vidimo u svečanoj lpži pored brata putina, ili si se možda uplašio.
ej ja sam razmislio, najbolje je , nemoj ti nista govoriti ni deliti po instagramu, da ne uprljas telefon tim krvavim rukama, najbolje je da raspises izbore pa da svi vicemo zivela Srbija kad te izglasamo iz te fotelje sa kojom si srastao ;)
Mia
9. maj 2026. u 09.44
E TO JE NOTORNA ISTINA , NA STRANI POBJEDNIKA..!????
A sto ti junace ne ode U Moskvu .Zapad te nece,a sada ce te i Rusi odbaciti jer smo kao narod dvolicni i to nas uvijek kosta.
Šta na sve to kaže četnički vojvoda Šešelj,
hahaha „slobodoljubivi“ učeniče?!
„Onda cu ja da se bacim u Dunav.“ P.s Veoma sam znatizeljna da li imate saosecanja ili cete i dalje da opservirate.