foto: Vojin Radovanović/DanasPretres u slučaju Srba koji su uhapšeni juče nakon parastosa na Gazimestanu i protiv kojih se vodi prekršajni postupak u toku je danas u Osnovnom sudu u Prištini.
Medijskim ekipama nije dozvoljeno snimanje, prenosi Kosovo onlajn.
Kosovoska policija privela je, nakon parastosa na Gazimestanu, nekoliko desetina ljudi koji su bili na obeležavanju Vidovdana, među kojima je bila i jedna maloletna osoba.
Oni su nakon saslušanja pušteni iz pritvora i oduzeta su im lična dokumenta. Privedene osobe su sa Kosova, iz centralne Srbije i iz regiona.
Kosovska policija je u nedelju saopštila da su privedeni provocirali okupljene uzvikivanjem provokativnih parola koje su sadržale elemente podsticanja mržnje, čime su prekršili zakonske odredbe.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


