Region • danas 14:20
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Kakvog straha, od koga, od cega, pa nas ne moze niko da ugrozi kao sto nas ti ugrozavas. Ti se bojis?
„Imam dozu straha zbog vojne saradnje Prištine i Zagreba“
– A zašto, „aco srbine“ !? Svi tvoji „strahovi“ su nestali 2013. potpisivanjem briselskih sporazuma a overeni 2023 potpisivanjem ohridskog sporazuma …
Па са Пленковићем је требао да разговара Мацут.
Има ли у власти ико ко зна да ради свој посао? Очито да нема па све ради ненадлежни Председник.
..zemlja mu pliva u fekalijama I prljavstini I siromastvu..a on cistog obraza kupa narod lazima I predasudama..Vreme je da odu ..Vlast narodu..Zivela Socijalna Srbija bez siromaha I tlacenih
Predsednik ne treba da se mesa u vojne nabavke, niti u vojni budzet, medjutim, nije rekao glavno, Hrvatska se mnogo pre nas naoruzala i to sve najskupljim stvarima u svojoj klasi: Rafali, Patria, PzH 2000, Black Hawk, Kiowa, Bradley, MaxxPro, Oshkosh, Bayraktar, Skylark, Orbiter 3, RQ-20 Puma, Hellfire, Spike, RGW 90, Mistral 3, dok su naruceni Leopard 2a8, Himars, Cezar 155mm, SAMP-T, Javelin, pokrenuta je proizvodnja FPV dronova Orqa, kapaciteta 200.000 godisnje…
Dodao je da mu je Plenković tokom razgovora rekao da ta saradnja nije usmerena protiv Srbije.
Ta saradnja nije usmerena protiv Srbije ali je usmerena „protiv svakoga ko bi se drznuo da nasrne na neku od tih zemalja koje su napravile taj vojni savez“ !
E sad ako se Srbija „prepoznaje u toj ulozi agresora“ koja bi mogla da se „zanosi mislju“ da nekada eventualno „nasrne na neku od tih zemalja“, onda je Vuciceva zabrinutost da bi Srbija „u tem slucaju udarila u tvrdo“, sasvim opravdana !
Inace svako iole normalan zna da NIKO od tih nekadasnjih Republika a sada drzava, ni 90-tih godina nije napao Srbiju ali da je dobar deo njih „krvlju platio“ svoju slobodu i svoju nezavisnost braneci se upravo od Srbije !
Mi imamo strah od ludorija koje dotični čini sa svima nama.