Polaganjem cveća na spomenik kod KBC „Dr Dragiša Mišović“ juče je obeleženo 13 godina od pogibije sedam vojnika Gardijske brigade i tri pacijenta u NATO bombardovanju.

Vence su položili ministar odbrane Dragan Šutanovac, gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić, zdravstveni radnici te bolnice, predstavnici Vojske Srbije i porodice poginulih. U raketnom napadu NATO 20. maja 1999. godine u 00:50 sati stradalo je sedam vojnika Gardijske brigade i tri pacijenta KBC „Dr Dragiša Mišović“. Poginuli su vojnici Aleksandar Bajin (1979), Goran Verežan (1978), Predrag Ignjatović (1978), Branimir Krnjajić (1979), Slaviša Miljković (1978), Vojin Pejčinović (1973) i Dragan Tankosić (1979), kao i pacijenti Branka Bošković (1920), Zora Brkić (1917), i Radosav Novaković (1952).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari