Ovogodišnja Parada ponosa u Srbiji biće održana 7. oktobra, nezvanično saznaje Danas, a okupljeni će najverovatnije proći istom trasom, kao i na manifestaciji održanoj pre dve godine.

Pored tradicionalne šetnje, u koju će učesnici krenuti iz parka Manjež i proći pored zgrade ministarstava, zgrade Vlade Srbije, Generalštaba, Beograđanke i Studentskog kulturnog centra, kako otkrivaju izvori našeg lista, parada će ove godine imati i festivalske sadržaje.

Međutim, detalje o sloganu i gostima, koji su potvrdili učešće i koji će se obratiti okupljenima, nismo uspeli da dobijemo, već nam je rečeno da će to biti objavljeno na današnjoj konferenciji za novinare.

Podsetimo, Parada ponosa 2011. je bila najavljena za 2. oktobar, ali je MUP Srbije, nakon konsultacija sa državnim vrhom, odlučio da se svi skupovi koji su najavljeni za 1. i 2. oktobar, osim kulturnih i sportskih manifestacija, zabrane radi bezbednosti. Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su postojale informacije da se sprema veliko narušavanje javnog reda i mira, te da ekstremističke grupe to shvataju kao krstaški rat.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari