Predstavnici malih akcionara Beogradske industrije piva razgovarali su juče sa nadležnima u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja o daljoj sudbini tog preduzeća nakon raskidanja kupoprodajnog ugovora sa konzorcijumom litvanske Alite i švedskog Junajted nordik beveridžisa. Prema rečima Miodraga Radovanovića, predsednika Sindikata BIP-a, nadležni u Ministarstvu su se složili sa stavom zaposlenih da što pre treba pronaći strateškog partnera za BIP.
„Rečeno nam je da je država zainteresovana za opstanak BIP-a. Prvi korak će biti imenovanje privremenog zastupnika kapitala radi daljeg upravljanja društvom. Taj organ će istovremeno i ispitati da li su u proteklom periodu u preduzeću počinjene malverzacije i nepravilnosti. Čim to bude završeno krenuće se u novi privatizacioni proces. Mi smo predstavnicima Ministarstva dostavili spisak pivara i investicionih fondova koji su u biznisu sa pivom, a koji su zainteresovani za kupovinu BIP-a međutim u ovom trenutku ne bih mogao da otkrivam imena“, kaže za Danas Radovanović. Predsednik udruženja „Novi akcionar“ Vojislav Ćorović takođe kaže da je najvažnije da BIP pronaže dobrog strateškog partnera i da je država odlučna da preduzeće treba da nastavi sa daljim radom. „Smatramo da je država dužna da nam nadoknadi štetu koju je naneo dosadašnji vlasnik i detaljno ispita poslovanje preduzeća. Očekujemo da će se procesuirati sve krivične prijave koje je podnelo naše udruženje, a i država bi trebalo da tuži bivšeg vlasnika zbog zloupotreba počinjenih“, zaključuje naš sagovornik.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


