U autobusu gradskog prevoza, na liniji 26 u Beogradu, nepoznati napadač pokušao je da kidnapuje 13- godišnju devojčicu, ali su vozač i putnici sprečili otmicu. Kako prenosi B92 pokušaj otmice devojčice dogodio se u autobusu na liniji 26 iz pravca Dorćola ka naselju Braća Jerković.

Zahvaljujući reakciji pojedinih putnika, i pre svega prisebnosti vozača, otmica je izbegnuta, ali je napadač uspeo da napusti vozilo i pobegne. U MUP kažu da još nemaju informaciju o ovom događaju. Muškarac tamnijeg tena, koji se predstavio kao službeno lice, zatražio je od devojčice dokumenta, a pošto ih ona nije imala rekao joj je da na sledećoj stanici izađe sa njim, gde će ga sačekati kolege koje će proveriti njen identitet, a potom kolima vratiti kući. Nakon što je devojčica počela da plače, reagovali su putnici, a na zahtev vozača da mu pokaže legitimaciju, muškarac je rekao da nije policajac i zatražio je da izvede devojčicu na sledećoj stanici na kojoj ga je, prema rečima očevidaca, čekao još jedan muškarac, očigledno saučesnik. Vozač je pozvao policiju i nije dozvolio muškarcu da izvede devojčicu, niti da napusti vozilo, ali je on nasilno otvorio zadnja vrata i izašao, i potom pobegao.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari