Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Evrokupa pošto su u revanš duelu osmine finala izgubili od Lijetuvos Ritasa samo sa dva poena razlike – 82:80. U prvoj utakmici, odigranoj pre sedam dana u Pioniru, crveno-beli su slavili 88:82 pa su tako izborili duele sa Budivelnikom u narednoj rundi, najpre 18. marta u Ukrajini, a osam dana kasnije i u Pioniru.

L. Ritas – C. zvezda 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19)

Hala: Simens arena. Gledalaca: 5.350. Sudije: Perez, Konde, Matioli.

Lijetuvos Ritas: Babrauskas 2, Sesukas, Palasios 16, Seibutis 16, Gecevičijus 10, Orelik, Daudel 2, Lideka 10, Kuk 5, Bendzius, Songalia 14, Jelovac 7.

Crvena zvezda: Rebić, Lazić 3, Blažič 7, Simonović 3, Marjanović 12, Radenović 2, Katić 19, Tejić 2, Nelson 16, Dženkins 7, Dragićević 9.

Crveno-beli nisu baš sigurno otvorili meč, ali su poenima Demarkusa Nelsona i Bobana Marjanovića uspeli da prvi dođu do prednosti. U prvoj četvrtini dominantan je bio Marjanović, koji je u tom delu igre ubacio osam poena, a posebno je bio koristan u odbrani. Ritas je na startu druge deonice uspeo da preokrene rezultat u svoju korist, ali je Tadija Dragićević imao spreman odgovor. Vezao je tri trojke, značajno pomogao u odbrani i odveo Zvezdu na 12 poena prednosti (45:33). Domaćin se brzo konsolidovao, ali su Raško Katić i Nelson sačuvali opipljivo vođstvo pred odlazak na odmor. Serijom 10:2 Ritas je na najbolji način iskoristio greške Jake Blažiča i poveo prvi put nakon uvodnih minuta (54:53). Katiće je Zvezdu održavao „iznad vode“, a početak poslednje četvrtine doneo je pojačanu odbranu gostiju što je igrače Lijetuvosa učinilo još više nervoznim. Stigao je litvanski tim i do prednosti u finišu, ali su Katić i Dženkins sačuvali smirenost i potvrdili Zvezdin prolazak u naredno kolo.

– Ostvarili smo zaista veliki uspeh. Igrali smo dva puta u Evroligi protiv Lijetuvos Ritasa i mogu da kažem nakon ovih mečeva u Evrokupu da su oni sada mnogo bolji tim. Dobili smo prvu utakmicu sa šest poena razlike, ali smo bili zabrinuti jer smo znali da Ritas kod kuće ima kvalitet da prođe dalje. Srećan sam, jer smo odigrali dobro do same završnice kada smo izgubili koncentraciju zbog loše komunikacije i tako dali Ritasu priliku. Ali, na kraju smo ipak osigurali pozitivan rezultat – bio je srećan posle meča trener crveno-belih Dejan Radonjić.

Katić je bio najbolji na parketu, a uz 19 poena upisao je i četiri skoka, dok je Dženkiks iamo samo sedam poena, ali je pet ubacio u poslednjih 90 sekundi. Nelson je bio odličan sa 16 poena, dok je Marjanović dodao 12 koševa.