Kroz „iglene uši“ na večiti derbi. Četiri minuta su delila fudbalere Partizana od prvog prolećnoj remija i krnjenja bodovne prednosti u odnosu na pratioce u prvenstvenoj trci, a onda je Milan Smiljanić na isteku regularnog dela meča, hirurški preciznim šutem iz daleka, naplatio skoro jednoiposatnu dominaciju i silne zicer šanse protiv OFK Beograda, ubrizgavši adrenalinsku injekciju ekipi pred prvi polufinalni Kup duel sa Crvenom zvezdom, za dva dana u Humskoj.


– Ovakva slavlja su najslađa, ali ne bih više voleo da tako rešavamo pobednika. Lepo je što s takvom radošću ulazimo u meč sa Zvezdom, međutim, bolje je na vreme, bez onakve dramatike, završiti posao. A mi smo protiv OFK Beograda imali više nego dovoljno vremena i prilika za to. Zaslužili smo da nas na kraju bog pogleda – realan je spasilac cno-belih, kojem je subotnji projektil bio prvi pogodak na zvaničnim utakmicama Partizana na stadionu u Humskoj.

Mada su trofeji u Kupu najčešće samo stvar prestiža za naša dva najveća kluba, zadnji vezni „parnog valjka“ najavljuje borbu za duplu krunu. I tvrdi da će superligaški lider plasman u poslednju rundu najmasovnijeg domaćeg takmičenja probati da reši već u prvom meču.

– Osvajanje titule je prioritetni cilj, ali hoćemo i duplu krunu. Bez obzira što je iza naš teško dobijena utakmica sa „romantičarima“, a sledeće subote nas čeka vrlo važno i nezgodno gostovanje Radu, imamo snage i motiva za okršaj sa komšijama. Ti mečevi su najinspirativniji za nas, s tim što bismo ovog puta eliminacijom najljućeg rivala imali otvoren put ka jednom trofeju. Nećemo, kao što mnogi misle, kalkulisati jer postoji revanš. Siguran sam da će trener Stanojević napraviti napadačku, pobedničku taktiku – veruje Smiljanić i očekuje drugačijeg protivnika i susret od jesenjeg, kada je šampion Marakanu prošao mudro postavljenom defanzivom.

– Tu utakmicu smo dobili sjajnom taktikom, dostojnom najvećih evropskih utakmica. Igrali smo koliko smo mogli i kako je bilo potrebno posle nastupa u Ligi šampiona. Sada su nam ostala samo domaća takmičenja, a i novi Zvezdin trener im je koliko-toliko namestio igru. Očekujem, ipak, da im nećemo dozvoliti da nas iznenade. Znaju svi da smo bolji, ofanzivniji i efikasniji tim. Respektujemo protivnika, ipak je to druga ekipa u državi, ali takođe verujemo u našu pobedu – optimista je popularni Lola. 

Vukić „bira“ tim i taktiku

Aleksandar Lazevski izdržao je jučerašnji trening i verovatno će se u sredu vratiti na mesto levog beka, ali veliko je pitanje da li će protiv Zvezde igru praviti Zvonimir Vukić, koji je zbog problema s primicačem rano zamenjen u subotu.

– Igraćemo sigurno sa dva igrača u špicu, za koji ravnopravno konkurišu sva četiri napadača, a od stanja Zvonetove povrede zavisi kako će biti postavljen vezni red i da li će u njemu biti dva zadnja vezna ili jedan, kao na celim pripremama i u prethodna tri kola – otvriva svoje kadrovske i taktičke dileme trener Aleksandar Stanojević.

Tejgu najvažniji bodovi

Princ Tejgo je pronašao metu i na trećoj utakmici u dresu Partizana, ali ni sa respektabilna četiri pogotka ne može i ne želi da obeća da će nadmudriti zemljaka iz Gane, Zvezdinog štopera Li Adija, i tako nastaviti putem stranaca Diare, Moreire, Klea i Žuke koji su redovno dolazili glave večitom rivalu. „Svaka utakmica je priča za sebe, a derbi je, ma kako se on zvao, uvek nešto posebno. Voleo bih da ponovim stvari koje su radili drugi stranci pre mene, ali još mi je bitnije da Partizan pobedi“, kaže jedan od boljih afričkih fudbalera, koji je protiv Adija igrao samo u mlađim kategorijama.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari