Istraživanje sprovedeno na američkom Djuk univerzitetu pokazuje da je 44 odsto od oko 800 ispitanih trudnica imalo neke simptome depresije.

U polovini slučajeva radilo se o teškim simptomima, ali naučnici ukazuju na to da nije uvek utvrđena klinička depresija kod ispitanih žena. Više izgleda za depresiju u trudnoći imale su ispitanice koje su već ranije patile od depresije. Kod ispitanica sa simptomima depresije zabeležen je dvostruko veći rizik za porođaj pre 37. nedelje trudnoće – objavljeno je u časopisu za humanu reprodukciju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari