Prštali golovi i kartoni 1Foto: STARSPORT

Pet golova, dva crvena kartona, jedan penal – sažet opis derbija 17. kola Jelen Superlige između Partizana i Napretka koji je završen pobedom domaćina (3:2), iako su Kruševljani sve do zaostavnog vremena na kraju prvog poluvremena imali prednost od dva gola.

Napredak je poveo pogotkom Marka Gobeljića u 19. minutu. Do tog trenutka nije bilo puno uzbuđenja na stadionu u Humskoj pred malobrojnim navijačima, da bi nakon vođstva gostiju Božinov pogodio prečku i zamalo doneo izjednačenje na semaforu.

Stvari su se dodatno zakuvale kada je Đurđeviću dodeljen drugi žuti karton, po oceni sudije, zbog simuliranja prekršaja, pa su Kruševljani dobili priliku da nastave utakmicu sa igračem više, što su pet minuta kasnije i iskoristili. Odbrana crno-belih se spetljala a Vukanović izašao sam ispred Kljajića koga je lako i elegantno prebacio za 0:2 u 42. minutu.

Partizanove muke umanjio je Leonardo koji je u zaostavnom vremenu uspeo da prepolovi zaostatak, da bi u nastavku meča, u 54. minutu, ponovo zatresao mrežu gostiju, ovoga puta sa bele tačke. Crno-beli su dobili penal nakon starta Lekovića nad Božinovim, koji je po sudijskom mišljenju bio vredan drugog žutog odnosno crvenog kartona.

Tako su igrači dva tima ponovo ušli u egal što se tiče golova i brojčanog stanja. Trijumf timu iz Humske obezbedio je Alen Stevanović, čiji je šut na putu ka mreži zakačio Simonovića u grudi, dovoljno da prevari golmana Petrovića i da donese pobedu.

Crno-beli su u derbiju kola ostvarili 10. pobedu u poslednjih 11 utakmica u prvenstvu, odnosno četvrtu uzastopno i tako zadržali drugo mesto na tabeli. Napredak je četvrti sa 31 bodom. Partizan će u sredu u 18. kolu gostovati novosadskoj Vojvodini, dok će Napredak u Kruševcu dočekati Metalac iz Gornjeg Milanovca.