Srbija za tri koraka bliža Mundijalu u Rusiji 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Srbije pobedili su sa 3:0 Moldaviju, u sedmom kolu D grupe kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo koje će biti odigrano u Rusiji narednog leta i tako se osamili na čelu tabele iskoristivši kiks Republike Irske koja je odigrala samo 1:1 protiv Gruzije u gostima.

Poveli su „Orlovi“ već u 20. minutu kada je Kolarov uputio sa boka loptu po zemlji, ali ju je Kostić promašio, no najprisebniji je bio Mijat Gaćinović poslavši je u gornji levi ugao gola. Nije se dugo čekalo na 2:0, Ivanović je jednu loptu uputio sa desne strane, svi su je propustili u kaznenom prostoru protivnika, a spremno ju je dočekao jedino Kolarov i lagano je smestio u mrežu Čebanua.

Od tog trenutka bilo je jasno ko će osvojiti tri boda, a tu situaciju je iskoristio selektor Slavoljub Muslin kako bi odmorio najbolje igrače pred izuzetno važan meč u Irskoj u utorak uveče, pruživši šansu fudbalerima koji nisu imali prilike da se dovoljno istaknu u ovim kvalifikacijama i baš svi su ukazanu šansu i iskoristili, a najlepši trenutak na meču dogodio se u 82. minutu kada je prvi napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović prihvatio loptu sa leve strane i na efektan način savladao nemoćnog Čebagua.

U drugom meču dana Republika Irska je odigrala protiv Gruzije 1:1. Poveli su gosti sa Ostrva već u 4. minutu preko Dafija, ali je nakon pola sata igre rezultat poravnao Kazašvili, što je na kraju bio i konačan ishod meča.

To najviše odgovara Srbiji koja sa 15 bodova drži čelnu poziciju na tabeli, a druga je Republika Irska sa dva manje, dok treću poziciju „drže“ Vels i Austrija sa po 8 bodova.

Upravo te dve ekipe igraju poslednji meč u grupi u ovom kolu od 20:45 u Kardifu, a već za tri dana su na programu utakmice osmog kola u kome se sastaju Irska – Srbija, Moldavija – Vels i Austrija – Gruzija. Ukoliko bi Srbija slavila u Dablinu, bila bi nadomak plasmana na Mundijal.