De Gea

Getty Images

Fudbaleri španskog Viljareala osvojili su Ligu Evrope, pošto su u finalu u Gdanjsku posle boljeg izvođenja penala savladali engleski Mančester Junajted sa 11:10.

Posle regularnog dela i produžetaka, utakmica je završena bez pobednika – 1:1.

Tragičar Mančester Junajteda bio je golman David de Hea kome je kolega iz Viljareala Heronimo Rulji odbranio penal u desetoj seriji.

Španska ekipa povela je u 29. minutu pogotkom Đerara Morena, a izjednačio je Edinso Kavani u 55. minutu.

Finalna utakmica odigrana je na stadionu Miejski pred oko 10.000 navijača, što je četvrtina ukupnog kapaciteta.

Trijumfom u Ligi Evrope, fudbaleri Viljareala obezbedili su i plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Ovo je Viljarealu pri trofej u klupskoj istoriji.

Junajted je pre tri godine osvojio prvi i do sada jedini trofej u Ligi Evrope – tada je trener Crvenih đavola bio Žoze Murinjo.

Zavesa na evropsku klupsku fudbalsku sezonu biće spuštena u subotu, kada će se u finalu Lige šampiona i Portu sastati dva engleska kluba – Čelsi i Mančester Siti.

To, međutim, nije kraj fudbalski uzbuđenjima ovo leta, pošto 11. juna počinje Evropsko prvenstvo koje je trebalo da se igra prošle godine, ali je odloženo zbog pandemije korona virusa.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]