
Kako je saopšteno iz kabineta predsednika Srbije, Bramerc je u razgovoru izrazio nezadovoljstvo regionalnom saradnjom, kao i žaljenje zbog sporosti dostavljanja dokumentacije neophodne u procesima koji se vode pred Mehanizmom.
Vučić i Bramerc su razgovarali o predstojećem izveštaju glavnog tužioca za Savet bezbednosti UN, postupcima koji se pred MMKS vode protiv državljana Srbije, rezultatima rada Tužilaštva Haškog tribunala za bivšu Jugoslaviju, kao i pomoći u izgradnji institucija i prenošenju znanja srpskim pravosudnim organima.
Vučić je ocenio da je saradnja Srbije sa Mehanizmom za međunarodne krivične sudove dobra.
On je zahvalio na predlogu glavnog tužioca Bramerca da nadležne institucije u Srbiji učestvuju u zajedničkim programima, kroz koje bi Tužilaštvo MMKS, u vidu obuke i drugih vidova podrške, pomoglo primenu Strategije za ratne zločine.
U posetu Beogradu Bramerc je došao u okviru priprema za podnošenje redovnog izveštaja Savetu bezbednosti UN, a osim sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, razgovaraće i sa ministarkom pravde Nelom Kuburović i tužiteljkom za ratne zločine Snežanom Stanojković, kao i sa predstavnicima medjunarodne zajednice.
Redovan izveštaj o radu tužilaštva sudskog Mehanizma u Hagu, pravnog naslednika Haškog tribunala, Bramerc će u Njujorku podneti Savetu bezbednosti početkom decembra.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Nasa država unapređuje saradnju sa Tužilaštvom MMKS i unapređuje svoj pravosudni sistem
Saradnja je neophodna, a za neslagsnja treba naci kopromis
Ta saradnja je svakako neophodna.
Mila, da li ti zbilja misliš upravo tako?
Neslaganja postoje ali i pored toga bitna je saradnja.
Dano, da li ti je možda pozlilo?
Idi brzo kod čika doktora na hitan pregled.
Ipak si relativno mlada, a možda i lepa, imaš siguran pos’o u državnoj firmi, dobru platu, dobar stan, dobrog muža, dobru decu…šteta bi bilo da umreš zbog ignorisanja ozbiljnih simptoma!
I ta neslaganja mogu biti manja ako se odrzi saradnja.
neslaganja postoje, nista ne moze da bude idealno, ali treba naci kompromis i unaprediti saradnju.
Nadam se da ce znati da cene nasu dobru bolju i odlucnost za saradnju sa Hagom.
Dosta neslaganja imamo sa Hagom, ali uprkos tome Srbija ce se truditi da saradjuje koliko je u njenoj moci…
Znači, ukratko-palo je branje ušiju!
Od svih zemalja u regionu Srbija ima najveci interes da se svi zlocini rese i da istina izadje na videlo kako bi zapad bio upoznat sa svim strasnim zlocinima koji su vrseni nad Srbima i upravo zbog toga saradjujemo sa haskim tribunalom jer nemamo sta da krijemo.