Fudbaleri Katanije, na čelu sa srpskim stručnjakom Sinišom Mihajlovićem šokirali su Italiju pobedom na gostovanju protiv favorizovanog Juventusa – 1:2.

Katanija je povela u 23. minutu golom Martineza sa bele tačke, a tračak nade da bi blamaža u duelu trećeg i poslednjeg na tabeli mogla da bude izbegnuta doneo je bosanski veteran, Hasan Salihamidžić u 66. minutu kada je poravnao na 1:1. Ipak, u poslednjem minutu regularnog toka, Argentinac Marijano Hulio Isko pogodio je mrežu slavnog protivnika i doneo svom timu tek drugu pobedu od početka prvenstva.

– Na sreću, uspeo sam da svoju veru prenesem i na igrače. Vodili smo 1:0, kada su oni izjednačili i ‘stara’ Katanija bi tada uglavnom gubila, ali su igrači odbili da padnu i predaju se. Ne samo to, uzvratili su i zaslužili pobedu – rekao je MIhajlović nakon trijumfa.

U derbiju kola Inter je savladao Lacio sa 1:0 golom Semjuela Etoa na startu meča. Ovim trijumfom, izabranici Žozea Murinja potvrdili su titulu jesenjeg prvaka u Kalču. „Nero-azuri“ imaju čak osam poena prednosti u odnosu na drugoplasiranog gradskog rivala Milan koji ima utakmicu manje. Naime, duel između „rosonera“ i Fiorentine samo je jedan od četiri meča koji su ovog vikenda odloženi zbog snega.