Petrović-Škero: Postojale pravne osnove za uvođenje vanredne situacije 1Foto: BETAPHOTO/MILOS MISKOV/MO

Predsednica Centara za pravosudna istraživanja (CEPRIS) Vida Petrović Škero kazala je danas da su postojale pravne osnove za uvođenje vanredne situacije, ali da vanredno stanje znači oduzimanje prava slobode govora, što može uticati na medije.

Ona je u izjavi za agenciju Beta, kazala da je odluka o vanrednom stanju, koja je izneta u javnost u nedelju uveče, trebalo da bude konkretnija, jer je ostalo nejasno kako će se mere sprovoditi.

„Nisu jasno definisane mere, već je rečeno ‘Mi ćemo se za sve pobrinuti’, ali nije rečeno na koji način“, rekla je predsednica udruženja CEPRIS i dodala je da građani nemaju dovoljno poverenja da bi im takve „opšte mere“ bile dovoljne da se osećaju bezbedno.

Ona je kazala je da je struka „jedan dan govorila kako ne treba obustaviti nastavu, a već sutradan se izjasnila da pod hitno treba zatvoriti obrazovne ustanove“ i ocenila je da taj i slični potezi izazivaju nepoverenje građana.

„Deca ne idu u vrtiće i škole, a ne smeju ih čuvati bake i deke. Ko će onda tu decu čuvati, ukoliko roditelji rade“, navela je Petrović Škero.

Ona je dodala da je smanjivanje obima gradskog saobraćaja u Beogradu rizično, jer će u prevozima biti veliki broj ljudi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari