Okružni sud u Beogradu saopštio je da se Sreten Jocić, zvani Joca Amsterdam, po povratku iz Crne Gore juče u podne javio istražnom sudiji, čime je ispunio zakonsku obavezu da o svakom napuštanju boravišta prethodno obavesti sud. „Protiv Jocića je i dalje u toku istražni postupak pred Okružnim sudom u Beogradu zbog krivičnog dela ubistva u podstrekavanju, a Jocić se nalazi na poznatoj adresi“, piše u saopštenju suda.

Okružni sud u Beogradu saopštio je da se Sreten Jocić, zvani Joca Amsterdam, po povratku iz Crne Gore juče u podne javio istražnom sudiji, čime je ispunio zakonsku obavezu da o svakom napuštanju boravišta prethodno obavesti sud. „Protiv Jocića je i dalje u toku istražni postupak pred Okružnim sudom u Beogradu zbog krivičnog dela ubistva u podstrekavanju, a Jocić se nalazi na poznatoj adresi“, piše u saopštenju suda. Dodaje se da je o javljanju Jocića istražnom sudiji sačinjena službena beleška, kao i da je on obavezan da pre napuštanja boravišta obavesti sud i o trajanju odsustva i povratku.
Podgorički mediji objavili su 11. avgusta da je crnogorska policija privela Jocića na informativni razgovor tokom njegovog boravka u Budvi, a budvanska policija je saopštila da to učinjeno, jer je kod jednog od njegovih pratilaca pronađen pištolj. S Jocićem su tada privedena i dva radnika MUP Srbije, a posle informativnog razgovora Jocić i njegovo obezbeđenje pušteni su. Beogradski mediji spekulišu da je u Jocićevoj pratnji bio jedan čuvar iz Okružnog zatvora u Beogradu, kod koga je i pronađen službeni pištolj i navodno ga čeka otkaz kada se vrati u Beograd, jer je koristio službenu značku, legitimaciju i pištolj u neslužbene svrhe, van zemlje.
Za Jocićem je 2001. raspisana međunarodna poternica, a 2006. Holandija ga je izručila Srbiji. Jocić je položio kauciju od 300.000 evra i istražni sudija je prihvatio jemstvo za njegovu slobodu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari