Vlast i opozicija različito o kadrovskoj vrtešci u Novom Sadu 1Foto: BETA/DRAGAN GOJIC/MO)

Imenovanjem v.d. direktora Tržnice (Uroša Lončara), Toplane (Nenada Barca) i Informatike ( Siniše Kresojevića), kao i Stambene agencije (Marka Jovanovića), te predsednika više nadzornih odbora preduzeća i ustanova na Skupštini grada Novog Sada završeno je kadrovsko razmeštanje i nameštanje nove, stare gradske vlasti koju predvodi koalicija oko SNS uz sasluženje SPS, LSV i SPAS-a.

Zamenik gradonačelnika Milan Đurić izjavio je da se radi o mladim stručnim ljudima, dok je opozicija ocenila da tu nema nikakvih promena već da su na funkcije postavljeni partijski poslušnici.

„Sve su to vrlo mladi ljudi koji su završili privatne fakultete i imaju relativno skromne poslovne biografije“, ocenio je Bojan Radojević, DSS.

„Samo tri direktora javnih preduzeća u Novom Sadu završili su državne fakultete (Vodovoda i kanalizacije, Urbanizma i Parking servisa), svi ostali su studenti sa privatnih koledža gde se praktično diploma dobija kroz prozor, bez knjige i učenja. Novi Sad kao drugi grad po veličini u Srbiji da ima ljude na najvišim funkcijama izvršne vlasti sa kupljenim diplomama to je bruka i sramota. Imamo i situaciju u Gradskom veću da Dina Vučinić, koja je osam godina studirala na

privatnom fakultetu, postavljena je da brine o resoru obrazovanja“, kazao je Đurađ Jakšić, SRS.

Zahtev za smenu Dine Vučinić uputila je i vanskupštinska opozicija koja je podsetila da je ona pre godinu i po dana na tviteru reagujući na izjavu hrvatskog predsednika Zorana Milanovića da je „Srbija šaka jada“ objavila da su „Hrvati trajno obolela nacija“. Ona je priznala da je pogrešila, ali je sebe prikazala kao žrtvu ističući da je dobila silne pretnje, te da je zbog toga je njoj i njenoj porodici „ugrožen život“.

Opozicioni odbornici su upozorili SNS da treba više da pazi koga postavlja na odgovorne funkcije, ocenivši da nema mesta za one koji šire mržnju i netrpeljviost.

Skupština grada raspravljala je (tek sada) izveštaj o izvršenju budžeta za 2019. godinu. U gradskoj kasi prikupljeno je rekordnih 30 milijardi dinara, te je ostvaren suficit od oko pet milijardi dinara. Po oceni opozicije ostvaren je u stvari deficit, jer se ista suma prenosi iz godine u godinu i veštački prikazuje da prihodi nadmašuju rashode. Istovremeno, kako je rečeno, nije rešen nijedan gorući komunalni problem grada. Vlast se pak hvali da je lane zaposleno oko 2.600 novih radnika, pa je, kako tvrde, nezaposlenost na istorijskom minimumu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari