Kolumna Marko Vidojković DanasFoto: Aleksandar Roknić

„Gospodine Najpametniji, gospodine Najpametniji!“

„Šta je, šta se derete? Zar ne vidite da pišem snažnu poruku na Instagramu, koja će da zagrmi Srbijom.“

„Poslaćete poruku o američko-izraelskom ratu sa Iranom?“

„Ne budite smešni. Poruka koju šaljem fanovima je da smo pobedili obojenu revoluciju, ali sad moramo da radimo, kako bi obezbedili mirnu budućnost. Srbija ne sme da čeka.“

„Ali, napadnut je Iran! To su vaši prijatelji!“

„Nećete me navući na tanak led da kažem da je intervencija kojoj prisustvujemo međunarodni eksces kao onaj iz 1999, kada sam dobio stan. Cilj agresora je samo jedan, smeniti legitimno neizabranu iransku vlast, e pa, neće vam poći za rukom da me naterate da to i kažem, jer sam najpametniji.“

„Gospodine Najpametniji, Amerikanci su pogodili našu ambasadu u Teheranu! Zašto je niste na vreme evakuisali, a nedeljama unazad svaka tri dana ste prognozirali početak ovog rata?!“

„Ko kaže da su gađali našu ambasadu? Nisu, gađali su šabahah, ambalah ili nešto tome slično, proveriću. To se nalazi u neposrednoj blizini ambasade, samo sedamnaest blokova južno. Bio je to nežni dah bombe, koji je iščupao vrata i prozore iz štokova. Takoreći, pomilovali su nas po ambasadi.“

„Pa, šta će sad ljudi iz ambasade?“

„Bez, brige, odleteće kući.“

„Ali, kako, ne može da se leti?!“

„Onda u prikolici kamiona do Bakua, pa tamo kod mojih prijatelja u štek. Imam prijatelje svuda u svetu, jer ja sam najpametniji.“

„Iran gađa UAE, koji su takođe vaši prijatelji!“

„Eto vidite. Nema rata u kome svojom mudrom politikom neću učestvovati. Prijatelj moga prijatelja je moj neprijatelj, pa zar nije tako?“

„Marijan Rističević je zarobljen u Dubaiju! Za boga miloga!“

„Izdržaće nekako Dubai tu neugodnost. Ako bude baš drama, prebaciće ga moji prijatelji u štek koji imam u Omanu, pa odatle brodom za Somaliju. Marijan je faca, hehe.“

„Gospodine Najpametniji, ne možete se baš toliko praviti blesavi, a buknuo je rat između svih vaših prijatelja!“

„Ovaj rat obeležava početak jednog novog doba, doba u kom će Srbija biti stabilna i mirna, a ako EU bude pametna daće nam da im se razmilimo po Šengenu, mada ne mora ni to. Meni je svejedno, u stvari nije, moj apsolutni prioritet je da nikada ne uđemo u EU, ali da im uzimamo pare. Lepo kaže Miloš Sabljar.“

„Šta ćete da radite ako se DEA ili FBI okome na vas? Vidite da su Amerikanci krenuli redom.“

„Nemam straha, braniće me moj narod. Setite se kako su branili međunarodni poredak kada je hapšen Maduro. Pogledajte kako sad srčano brane islamsku revoluciju u Iranu. Eno Jovo Bakić steže šamšir, spreman da vam njime odseče glavu zbog ovog teksta. Ako nekom spolja padne na pamet da me hapsi, moji hrabri, slobodarski Srbi će me štititi svojim telima.“

„Hm, možda ste u pravu.“

„Naravno da sam u pravu, ja sam najpametniji.“

Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari