Foto: Aleksandar Roknić„Gospodine Nenormalni! Čestitamo! Osvojili ste titulu za najboljeg jadnika, pardon, radnika u celoj zemlji! Otkud to?“
„Krajnje je vreme bilo! Nema većeg jadnika, pardon radnika, nadaleko! Poznat sam širom sveta po svom jadnom, pardon, radnom iskustvu. Svetski lideri se čude kako neko toliko može da radi i žao im je što u odnosu na takvog jadnika, pardon radnika, nezahvalni narod nije adekvatno jadan, pardon, radan.“
„Ali, vi ste, ako se ne varamo, pre nego što ste počeli da zarađujete isključivo baveći se politikom, bili zaposleni samo kao direktor ‘Pinkija’, a i to zahvaljujući politici.“
„Bio sam zapažen učesnik na jadnim, pardon radnim akcijama, poput odlaska na severnu tribinu i sarajevski safari. Nemojte se zavaravati, ja sam neviđeni jadnik, pardon, radnik, bio od malih nogu. Predano sam radio na tome da potkažem svakog druga iz odeljenja koji bi se ponašao u suprotnosti sa školskim pravilima, a dosta radnih sati je otišlo i na odlepljivanje žvaka iz moje svilenkaste kose.“
„Da li se to može nazvati radom, pardon jadom, čuj mene radom? Na taj način smo svi negde nekada radili. Nismo baš išli u Bosnu na safari, ali smo bili na ekskurziji u Sarajevu u osmom razredu osnovne. Išli smo i na Zlatibor na rekreativnu, da ne pričamo o ‘sportskom životu’, kada su nas posle časova stariji učenici ‘trtili’ loptom za fudbal.“
„To je sve smejurija u odnosu na moje aktivnosti. Svaka moja aktivnost ima se smatrati jadnom, pardon, radnom, jer sam rođen sa maminom zlatnom lignjom u ustima, a vi niste. To mi daje pravo da svaki svoj postupak smatram radnim, pardon jadnim, u stvari, radnim, zbunio sam se. Od prvog boravka na noši do poslednje litre vina koju sam iskapio pred ovaj intervju.“
„Šta su tačno vaši jadni, pardon, radni uspesi poslednjih godina?“
„Vi mislite da je lako svaki dan se natrkečiti na televizoru i blebetati gluposti, tako da ih svaka budala zaljubljena u mene razume? Vi mislite da je slanje snažne poruke koja je odjeknula celom Srbijom putem Instagrama nekakvo zezanje ša la la? Nije, to je težak jad, pardon, rad, na koji sam osuđen samim pristankom da budem vođa ove smrdljive maloumne gomile!“
„Znači, intervjui za TV i poruke na Instagramu su vrhunac vašeg jada, pardon, rada?“
„Tako je. Tu su, naravno i ratovi koje sam sprečio, ali i oni koje ću tek započeti. Tu su i moji istorijski skupštinski nastupi, kao recimo onaj čuveni ‘sto muslimana za jednog Srbina’. Znate li vi koliko je to posla, sto za jednog, pitajte Ratka Mladića!“
„Uopšte nismo shvatali koliko se mučite, gospodine Nenormalni. Zaista, veliki ste jadnik, pardon radnik. Priznanje stiže zasluženo.“
„Konačno i vi nešto da skapirate.“
Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

