Smisao žvaloslavlja

Ostavite komentar


  1. Kad pomislim da je autor otisao predaleko u opisima pogledam realnost i shvatim da nije

  2. Nije lako Marko ali nije ni tako teško kada „staviš pravu stvar na pravu mesto“. Crkvu (naprednu, demokratsku, socijalističku…po strankama nabrajati) a ne svetosavsku „na ignore“, (do eventualnog povratka na „stare staze“) veru u srce, prioritet evoluciji a zatim duhovnoj nadgradnji i u kontekstu toga da koliki procenat sivo-bele mase čovečanstvo koristi, postoji i ono što nauka još nije kadra da definiše), tekstove i „objave“ bolesnog kriminogenog mediokriteta (svuda i na svakom mestu) po automatizmu odmah tamo gde je mesto (u „Recycle Bean“) i potom „pučini grdnoj“ pokušaš da (zajedno sa sličnomišljenicima) ukazuješ na konkretna rešenja i mogućnosti povratka sa „ruba provalije“.
    Ako ne čuju, ne vide i ne razmišljaju „put za nigde“ im svakako znatno dobija na ubzanju ma kako sebi nadenuli „laskavu titulu“ poput „snalažljivi u društvu“.
    „No stresso, no stresso
    It’s gonna be espresso“.

  3. SPC je u porazavajucem moralnom sunovratu, svake vrste, vec izvesno vreme – sto izaziva revolt i kod onih, koji nisu verujuci…institucija, kao takva je izgubila postovanje.
    Zahvaljujuci obicnim smrtnicima, koji su svojim voljom i zakletvom izabrali da budu bozji izaslanici – Ili, sramni potkupljivi jeretici u mantiji.
    Bog, naravno nikakve veze sa tim nema – verovali u Njegovo postojanje – ili, ne…sramota je velika i pripada iskljucivo ljudima! Kao i uvek!

  4. Mene SPC podseća Fudbalski savez Srbije. Država im stalno upumpava lovu, kao nemaju je, episkopi voze sve besnija kola, posetliaca na stadionu, tj. u crkvi sve manje, nepodobni se preglasavaju i izbacuju na nelegitimnim skupštinama, tj. sudovima. Jedino nisam uspela da skontam ko je crkveni Bata Đora.

  5. Ovo samo Mare može. Da predvidi budućnost…
    Ko ne veruje, nek sačeka dok se ne desi

  6. Sve je ovo moglo i bez uvreda – ali neće.

    I moj komentar bi mogao da se objavi – ali neće.

  7. Deo linka N1: ljudi koji me cekaju u novom sadu ne moraju to da rade/komentari/
    ima već 185 komentara. Na nekim temama ih je bio i do 300. Smisao nije bitan. Ljudi se čopore.
    Ovaj lik bi premašio zbir svih brojeva 1 + 2 + 3+ … + 36. Smetnja, filter je „Potvrda da ste čovek- žena.“

Ostavite komentar


Dijalog

Portparolima memorandumske retorike smeta javna demontaža nacionalističkih mitova 8

Portparolima memorandumske retorike smeta javna demontaža nacionalističkih mitova

Skoro će dve godine kako profesor M. L. gostuje po raznim podkastima u svojstvu glasnogovornika memorandumske retorike, gde kao na psihoterapiji izbacuje ceo arsenal likova i medija, koji ruše nacionalno jedinstvo i nikad veću opozicionu organizovanost prema aktuelnom režimu. Među njima je, naravno, i "Danas" - ta perjanica, da parafraziram, gore citiranog, boljševičko-titoističke misli.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.