
Američki glumac i producent Majkl B. Džordan nedavno se vratio na velika platna sa filmom Sinners, što je podsetnik da je pre nekoliko godina igrao i u visoko ocenjenoj Netflix seriji Raising Dion, koju publika sada ponovo otkriva i naziva pravim „skrivenim draguljem“.
Serija Raising Dion je na Netflixu prvi put prikazana 2019. godine i ima ukupno 17 epizoda.
Prati priču samohrane majke Nikol (Alisha Wainwright) koja, nakon smrti supruga Marka (Michael B. Jordan), pokušava da odgaji njihovog sina Diona (Ja’Siah Young).
I kao da gubitak partnera nije dovoljan izazov, ubrzo otkriva da njen sin ima natprirodne moći – slične onima koje imaju superheroji.
Nikol se uz pomoć Markovog najboljeg prijatelja Pata (Jason Ritter) trudi da Dionove moći zadrži u tajnosti, ali i da ga zaštiti od onih koji bi želeli da ih iskoriste. Istovremeno, pokušavaju da otkriju odakle zapravo potiču te moći.
Serija je naišla na odličan prijem kod kritike i publike. Druga sezona ima savršenih 100% na Rotten Tomatoes, dok celokupna ocena serije iznosi vrlo visokih 91%, prenosi Index.
Kritičari navode da, iako balans između porodične drame i superjunačke tematike nije uvek idealan, snažne glumačke interpretacije i doza čudesnog drže seriju na nivou, s potencijalom da postane još bolja.
Gledaoci su još više oduševljeni – nazivaju je „skrivenim draguljem“, porede je sa Stranger Things, a jedan fan je istakao: „Nije remek-delo, ali ima sjajne preokrete i vredi je pogledati.“
Serija Raising Dion dostupna je na Netflixu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.