Real u finalu nacionalnog Superkupa 1EPA-EFE/CHEMA MOYA

Madriđani su na tom putu savladali večitog rivala Barselonu – 3:2.

Do prilike da se bore za prvi trofej u sezoni došli su tek u produžecima utakmice odigrane u Saudijskoj Arabiji, pošto je na poluvremenu bilo 1:1, odnosno 2:2 nakon regularnih 90 minuta.

Odlučujući pogodak dao je Fede Valverde (98),  a golove za najtrofejniji evropski klub dali su još Žunior Vinisijus (25) i Karim Benzema (72). Za poražene su „poentirali“ Luk de Jong (41) i Ansu Fati (83).

To je bio peti uzastopni trijumf Reala nad katalonskom ekipom, a prethodni su ostvareni u La ligi.

Izabranici Karla Anćelotija čekaju boljeg iz meča Atletik – Atletiko (Madrid), koji je na programu 13. januara.