Argentina u četvrtfinalu, protiv Holandije za plasman među četiri najbolja tima na svetu 1Leo Mesi. Foto: EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je u svom prvom meču u nokaut fazi pobedila Australiju rezultatom 2:1 (1:0).

Ekipa selektora Lionela Skalonija se u meču za plasman u polufinale sastaje sa Holandijom, koja je danas bila bolja od SAD rezultatom 3:1 (2:0).

Do pobede nad najboljim timom Okeanije šampion Južne Amerike stigao je golovima Lionela Mesija u 35. i Hulijana Alvaresa u 57. minutu, dok je Australija smanjila vođstvo rivala zahvaljujući autogolu Enca Fernandesa u 77. minutu.

Argentina je tokom celog meča kontrolisala zbivanja na terenu, ritam igre, imala veći posed lopte i stvarala prilike.

Ipak, Australijanci su najpre smanjili rezultatski zaostatak posle autogola Enca Fernandesa, da bi u poslednjim trenucima duela golman Martines sjajnom intervencijom sprečio Garanga Koula da svom timu donese produžetke.

Argentina u četvrtfinalu, protiv Holandije za plasman među četiri najbolja tima na svetu 2

Najbolji igrač meča bio je Leo Mesi, koji je postigao svoj 788. gol u dresu nacionalnog tima.

Prvi četvrtfinalni duel Mundijala u Kataru između Holandije i Argentine igra se u petak 9. decembra u 20.00 časova.