Bajer pobedio Bajern za pet bodova prednosti na čelu tabele u Bundesligi 1Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su večeras na svom terenu Bajern iz Minhena 3:0, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Bajer je poveo golom Josipa Stanišića u 18. minutu, a prednost je udvostručio Alehandro Grimaldo u 50.

Konačan rezultat postavio je Džeremi Frimpong golom u petom minutu nadoknade vremena.

Početak utakmice kasnio je 10-ak minuta jer su navijači obe ekipe bacali na teren slatkiše i male gumene loptice, iz protesta protiv planova nemačke lige da proda udeo u prihodu spoljnom investitoru.

Bajer je jedina ekipa bez poraza u Bundesligi ove sezone, prvi je na tabeli sa 55 bodova, pet više od drugoplasiranog Bajerna.

Aktuelni šampion Bajern pretrpeo je treći poraz u prvenstvu i ima 10 bodova više i utakmicu više od trećeplasiranog Štutgarta.

Ranije danas Augsburg i Lajpcig odigrali su 2:2, Borusija Menhengladbah i Darmštat 0:0, a Ajntraht i Bohum 1:1. Hajdenhajm je pobedio Verder 2:1, a Union Berlin pobedio je Volfsburg 1:0.