Bajer uvećava rekord nemačkog fudbala i grabi ka prvoj tituli prvaka (VIDEO) 1EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bajer iz Leverkuzena, petostruki vicešampion nemačkog fudbala (1997, 1999, 2000, 2002, 2011), grabi ka prvoj titulu prvaka.

Pobedom u gostima protiv Kelna s 2:0 u 24. kolu, deset kola pre kraja šampionata, stekao je deset bodova prednosti u odnosu na svog prvog pratioca Bajern, koji je na tronu u poslednjih 11 godina.

Strelci za tim iz Leverkuzena u jednom od „derbija Rajne“ (igra ga i Borusija iz Menhengladbaha) bili su Holanđanin Frimpong u 37. minutu i Španac Aleks Grimaldo u 73, obojica ofanzivni bekovi.

Gostima je posao bio olakšan jer je Keln od 14. minuta bio bez isključenog Jana Tilmana, koji je nesmotreno nogom oštro potkačio Švajcarca albanskog porekla Granita Džaku.

Bajer je u seriji od 34 utakmice bez poraza. Rekord nemačkog fudbala je postavio i s 33.

U Bundesligi taj niz je od 24 meča (dvadeset pobeda) pa je izjednačen klupski rekord iz sezone 2009/10.

Bajer postiže najmanje po gol u poslednjih 17 utakmica u gostima u svim takmičenjima, što je isto izjednačenje klupskog rekorda iz 2016.

Njegov trener Španac Ćabi Alonso je 50. put vodio tim u Bundesligi, a Bajer je pod njim ostvario 33. pobedu. Uspešniji su u svojih prvih 50 mečeva bili samo bivši Bajernovi treneri Hansi Flik (40 pobeda) i Alonsov zemljak Đozep Gvardiola (42).