Bajern ispraćen "petardom", Union Berlin došao do prve pobede sa novim trenerom 1Foto: EPA-EFE/Anna Szilagyi

Fudbaleri Ajntrahtau potpunosti su nadigrali Bajern u okviru 14. kola Bundeslige i kod kuće ga savladali sa ogromnih 5:1.

Blistao je brzonogi Dina Ebimbe koji postigao dva gola, a domaćine je do prednosti doveo Omar Marmuš.

Posle malo više od pola sata igre na semaforu je pisalo 3:0, a Džošua Kimih je golom u smiraj prvog poluvremena donekle ublažio blamažu svog tima-

U drugom poluvremenu su još dve lopte završile iza leđa Manuela Nojera, pa je slavlje na „Dojče bank Parku“ moglo da počne.

Union Berlin je na bundesligaškom debiju novog trenera, hrvatskog stručnjaka Nenada Bjelice, savladao Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 3:1.

Volfsburg je kod kuće izgubio od Frajburga rezultatom 1:0, a Verder je kao domaćin savladao Augsburg sa 2:0, dok je Handehajm pobedio Darmštad sa 3:2.

Od 18.30 Borusija Dortmund i Lajpcig igraju u derbiju ovog kola.