Bajernova 2.000. utakmica u Bundesligi, ali ne i 1.207. pobeda: I Frajburg potkopao tron ispod suverena nemačkog fudbala 1EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bajernu, šampionu nemačkog fudbala poslednjih 11 godina, ozbiljno se ljulja tron na kojem je prošle sezone ostao spletom srećnih okolnosti po njega.

Bavarski velikan nije pobedio ni u trećoj uzastopnoj utakmici u gostima u Bundesligi.

Posle poraza u Leverkuzenu (3:0) i u Bohumu (3:2), a između toga i u Rimu protiv Lacija (1:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, prvaku je tron potkopao i Frajburg.

Bilo je 2:2 na njegovom stadionu.

Domaćin je poveo u 12. minutu golom Gintera. Izjednačio je Tel u 35. minutu, a Musijala je doveo goste do prednosti u 75. Heler je u 87. minutu doneo bod.

Pobedi li vodeći Bajer u nedelju u Kelnu, odmaći će Bajernu, svom prvom pratiocu, za deset bodova.

Bajern je odigrao 2.000. utakmicu, a 1.000. u gostima u Bundesligi, u kojoj je neprekidno od njene treće sezone (1965/66). Ravnog mu nema ni po broju pobeda (1.206), a druga je dortmundska Borusija sa 326 pobeda manje od njega (880).

Frajburg, recimo, ima manje mečeva (806) nego Bajern uspeha.