Barselona pobedila Juventus u Torinu 1Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Barselone su pobedili večeras u gostima Juventus 2:0, u derbiju drugog kola Grupe G Lige šampiona.

Osman Dembele je postigao gol u 14. minutu, za prednost Barselone. On je šutirao sa 17 metara, lopta je zakačila Frederika Kijezu, promenila pravac i preletela nemoćnog golmana Juventusa.

Juventus je od 85. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Merih Demirel.

Konačan rezultat je postavio Lionel Mesi iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču Grupe G, Ferencvaroš i Dinamo Kijev su odigrali nerešeno 2:2.

Poveo je Dinamo golovima Viktora Cigankova iz penala u 28. i Karlosa De Pene u 41. minutu, a Ferencvaroš je stigao do izjednačenja golovima Tokmaka Nguena u 59. i Frenka Bolija u 90. minutu.

Nakon dva kola, Barselona je prva u grupi sa šest bodova, Juventus je osvojio tri, dok su Ferencvaroš i Dinamo Kijev upisali po jedan bod.

U narednom kolu, Juventus će gostovati Fernecvaroši, dok će Barselona dočekati Dinamo Kijev.