Benfika sačuvala Trofej Algarvea: Selta slomljena u poslednja dva minuta (VIDEO) 1Foto: FK Benfika

U neposrednom okršaju za Trofej Algarvea na istoimenom stadionu u istoimenoj oblasti na jugu Portugalije šampion te zemlje Benfika je savladala Seltu s 2:0.

Golove su dali povratnik Argentinac Anhel di Marija iz penala u 90. minutu i hrvatski napadač Petar Musa u prvom minutu nadoknade.

U timu lisabonskih „orlova“ u prvom poluvremenu je igrao Mihailo Ristić. U drugom delu meča šansu su dobili skroz drugi igrači.

Na turniru je učestvovao i saudijski Al Nasr s portugalskom zvezdom Kristijanom Ronaldom i Hrvatom Marcelom Brozoviće, novajlijom od ovog leta. Izgubio je od Selte s 5:0, a od Benfike s 4:1.

Benfika je uzela trofej i prošle godine, kad je u odlučujućem meču preslišala Fulam s 5:0, a jedini gol za engleski tim dao je Aleksandar Mitrović.