Almerija stigla do prve pobede u sezoni, Selta "okrenula" Sevilju za beg od opasne zone 1Foto: EPA-EFE/Angel Medina G.

Fudbaleri Almerije pobedili su na gostujućem terenu Las Palmas 1:0 (1:0) i tako tek u 29. kolu Primere ostvarili prvu pobedu u španskom prvenstvu ove sezone.

Jedini gol postigao je Leo Baptistao u 14. minutu.

To je prva pobeda Almerije ove sezone u Primeri. Ekipa je poslednja na tabeli sa 13 bodova, 13 manje i utakmicom više od Rajo Valjekana koji se nalazi na 17. mestu, prvom iznad zone ispadanja.

Las Palmas zauzima 11. mesto na tabeli sa 37 bodova.

Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu Valensiju 1:0.

Jedini gol postigao je Horhe Kuenka u 54. minutu.

Viljareal je mogao ubedljivije da pobedi, ali je Aleks Baena u 39. minutu promašio jedanaesterac.

Fudbaleri Selte pobedili su ranije danas na gostujućem terenu Sevilju 2:1 i tako pobegli od zone ispadanja.

Sevilja je povela golom Jusefa En Nesirija u 18. minutu, a Selta je izjednačila u 72. minutu kada je strelac bio Karles Peres.

Pobedu ekipi iz Viga doneo je Jirgen Larsen šest minuta kasnije.

Meč je obeležio svojevrstan skandal iz 62. minuta kada je napadač domaćih Jusef En Neriri krenuo u obračun sa sopstvenim trenerom.

En Nesiri je bio nezadovoljan zbog izmene s obzirom na to da je postigao vodeći gol za tim iz Andaluzije.

Nakon izlaska sa terena počeo je šutira flašice sa vodom, a trener ekipe Kike Sančez Flores je to video i krenuo je ka njemu.

Marokanac je pošao ka treneru, a veći incident je sprečio fudbaler Lukas Okampos.

Selta sada ima šest pobeda i sa 27 bodova zauzima 16. mesto na tabeli.

Sevilja posle 13. poraza ima bod više na 15. mestu.