Dvejn Vašington, KK PartizanFoto: Srdjan Stevanović/Starsport

Košarkaši Partizana su se plasirali u polufinale ABA lige.

Crno-beli su u drugom meču četvrfinala savladali Bosnu u Sarajevu sa 87: 73 (26:17, 29:25, 13:18, 19:13) i tako su overili palsman među četiri najbolje ekipa u regionalnom takmičenju.

Partizan je posle deset minuta imao devet razlike, a na poluvremenu je bilo plus 13 (55:42).


U trećoj deonici crno-beli su postigli samo 13 poena i na deset minuta pre kraja je bilo 68:60 za Beograđane, ali nisu mogli to da ponove u četvrtoj četvrtini.

Tako su crno-beli i postali su prvi polufinalisti ABA lige. U borbi za finale igraće protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Cedevita (crveno- beli vide 1:0),

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari