Bronza za Angelinu Topić na Evropskom prvenstvu u atletici (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju u skoku u vis u finalu Evropskog prvenstva u Minhenu.

Do svoje prve medalje na velikim takmičenjima 17-godišnjakinja iz Beograda došla je sa preskočenih 193 centimetra iz prvog pokušaja.

Zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Jaroslava Mahučik, a srebro Marija Vuković iz Crne Gore, obe sa preskočenih 195 centimetara.

Topićeva je sve do visine od 193 centimetara bila na prvom mestu, jer je prethodno iz prvog pokušaja preskakala 182, 186 i 190 centimetara.

Visinu od 195 preskočile su samo Mahučikova i Marija Vuković, pa je mladoj srpskoj atletičarki pripala bronzana medalja.

Ovo je četvrta medalja na Evropskom prvenstvu u Minhenu za srpske atletičare, nakon što je zlato osvojila Ivana Vuleta, a srebro Adriana Vilagoš i Armin Sinančević.