Bundesliga: Još jedan gol Pavlovića, Kejn u poteri za Zelerom, a Bajern za Bajerom (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Posle 20. kola nemačkog fudbalskog prvenstva nema prpmene u vrhu, jer su pobede ostvarili oba tima koji su u ubedljivom vođstvu u odnosu na ostale.

Bajer iz Leverkuzena je kao gost savladao poslednji Darmštat s 2:0 golovima Nigerijca Natana Tele u 33. i 52. minutu.

Bajern se ponovo mučio kod kuće, ali je ostao na dva boda zaostatka jer je s 3:1 slomio otpor Borusije iz Menhengladbaha, koja je povela u 35. minutu preko švajcarskog halfa Nika Elvedija.

Poravnao je na izdisaju prvog poluvremena Aleksandar Pavlović, 19-godišnjak, Bajernov izdanak, koji je u pobedi u Augzburgu u prošlom kolu (3:2) postigao prvenac.

Prednost domaćinu je u 70. minutu doneo engleski golgeter Hari Kejn, ubedljivo vodeći strelac Bundeslige.

Njemu je to bio 24. pogodak.

U debitantskoj sezoni u najboljem društvu nemačkog fudbala s toliko su se istakli Italijan Luka Toni 2007/08. isto u Bajernu i Slovak Marek Mintal 2004/05. u Nirnbergu (sezonu pre, po dolasku iz Žiline, pomogao mu je sa 18 pogodaka da se vrati u Bundesligu).

Ubojitiji je za celu prvu sezonu bio samo Uve Zeler, jedan od najboljih nemačkih napadača svih vremena. On je 1963/64, kada je Bundesliga kao jedinstveno nacionalno takmičenje igrana prvi put, postigao 30 golova u 30 utakmica kao as Hamburgera.

Kejn ima još svih 14 utakmica da ga nadmaši.

Konačan rezultat u Minhenu postavio je Holanđanin Matajs de Ligt u 86. minutu.