Čelsi i Notingem Forest u osmini finala FA kupa 1Foto: EPA-EFE/DANIEL HAMBURY EDITORIAL USE ONLY

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u osminu finala FA kupa, pošto su na gostujućem terenu u Birmingemu u ponovljenoj utakmici pobedili Aston Vilu 3:1.

Prva utakmica završena je 0:0, pa je večeras na Vila Parku odigran novi meč. Čelsi je poveo golom Konora Galagera u 11. minutu, a prednost je udvostručio Nikolas Džekson u 21. minutu.

Treći gol za londonsku ekipu postigao je Enco Fernandes, a konačan rezultat postavio je Musa Dijabi pogotokom u prvom minutu nadoknade vremena.

Čelsi će u osmini finala na svom terenu igrati protiv Lidsa.

Fudbaleri Notingem Foresta plasirali su se u osminu finala pošto su na svom terenu u ponovljenom meču posle jedanaesteraca pobedili drugoligaša Bristol siti 5:3.

U regularnom delu utakmice i posle produžetaka bilo je nerešeno 1:1.

U prvoj utakmici dve ekipe odigrale su bez pogodaka.

Forest će na svom terenu u osmini finala igrati protiv Mančester junajteda.