Crvena zvezda pobedila Cedevita Olimpiju u Ljubljani u poslednjem kolu ligaškog dela ABA lige 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 84:70 u poslednjoj utakmici ligaškog dela ABA lige.

Iako su igrali bez Fakunda Kampaca i Luke Vildoze, crveno-beli su bez puno problema trijumfovali u Ljubljani.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu i u sedmom minutu imala vođstvo od 17:0. Ipak, domaći su u drugoj deonici uspeli da uhvate rezultatski priključak i smanje zaostatak na samo dva poena (30:28).

Novom serijom od 13-2 ekipa Duška Ivanovića je ponovo stekla dvocifrenu prednost i na poluvreme otišla sa vođstvom od 13 poena razlike (43:30).

U nastavku utakmice crveno-beli su rutinski održavali visoko vođstvo, a najveću prednost, od 19 poena viška (73:53), imali su polovinom poslednjeg perioda.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Amar Alibegović sa 12 poena, dok su Zoran Dragić i Karlo Matković dodali po deset, dok je za tim iz Beograda Nikola Ivanović ubacio 29 poena, Ognjen Dobrić i Filip Petrušev po 12, a Luka Mitrović deset poena.

U prvoj rundi plej-ofa regionalnog takmičenja protivnik Crvene zvzde biće Zadar, dok se Cedevita Olimpija sastaje sa FMP.