Crvena zvezda rutinski do polufinala Kupa 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili OFK Vršac sa 3:0.

Strelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai u šestom, Šerif Ndijaje u 65. i Osman Bukari u 82. minutu.

Povela je Zvezda u šestom minutu. Stamenić je proigrao Kataia, koji je ušao u šesnaesterc i rutinski savladao golmana Vršca Novića.

U nastavku prvog dela nije bilo ozbiljnijih prilika, i Zvezda je na pauzu otišla sa golom prednosti.

U 66. minutu Zvezda je duplirala prednost. Bukari je lepo proigrao Ndijajea, koji se dobro snašao u srcu šesnaesterca, primirio loptu i sigurnim udarcem zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Bukari u 83. minutu, koji se posle kornera sa leve strane našao sam na drugoj stativi i lako prosledio loptu u gol.

Ranije danas plasman u polufinale su obzbedili Partizan i Vojvodina, a u poslednjem meču četvrtfina sutra se sastaju Radnički 1923 i Novi Pazar.