Crvena zvezda šampion Srbije 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su šampionsku titulu pobedom rezultatom 4:1 nad TSC-om iz Bačke Topole u prvom kolu plej-ofa.

Utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ sa sobom je nosila posebnu draž, jer je ekipi Miloša Milojevića bio neophodan samo bod protiv trenutno drugoplasirane ekipe u Superligi kako bi još večeras overili šampionsku titulu, a igrači Miloša Milojevića nisu hteli ništa da prepuste slučaju i sa ubedljivim trijumfom od 4:1 su došli do novog trofeja.

Na taj način je Zvezda po 34. put u svojoj istoriji postala nacionalni prvak.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Osman Bukari, strelac čak tri od četiri gola svoje ekipe na utakmici.

Ovo je šesta uzastopna titula Crvene zvezde kao šampiona Srbije, a onda joj donosi i direktan plasman u Ligu šampiona.

TSC je iznenadio favorizovanog domaćina kada je sa penala preko Ifeta Đakovca poveo u 20. minutu meča.

Kako se prvo poluvreme bližilo kraju, tako je Crvena zvezda pojačavala pritisak, a u drugom minutu nadoknade napokon je i izjednačila.

Osman Bukari je umakao odbrani gostiju i rutinski je savladao golmana Vanju Ilića za 1:1.

Crvena zvezda je povela u 61. minutu nakon klasične kontre.

Aleksandar Pešić je povukao loptu i dodao je do Bukarija, a Zvezda je došla do prednosti– 2:1.

U 69. minutu je Zvezde uvećala svoju prednost.

Pešić je ovoga puta odlično odložio loptu ka Gejloru Kangi, čiji je projektil sa 18 metara završio u golu gostiju – 3:1.

U 75. minutu Osman Bukari je nakon dodavanja Aleksa Viga postigao het-trik i postavio konačan rezultat na utakmici  – 4:1.