Sve do 80. minuta susreta u Kuli činilo se da će minulo gostovanje Crvene zvezde u Smederevu sa razlogom biti okarakterisano kao samo trenutni bljesak šampiona. Zahvaljujući individualnoj snalažljivosti Dejana Milovanovića i Nenada Jestrovića tako ipak nije bilo, pa je Zvezda iz duela protiv Hajduka izašla sa tri boda, uz pomoć kojih je prednost lidera Partizana smanjena na samo minus dva – Hajduk – Crvena zvezda 0:2 (0:0).

U odnosu na meč protiv „oklopnika“ Zvezdin trener Aleksandar Janković u Kuli je napravio samo jednu izmenu – na terenu od prvog minuta bio je Koroman, pa je šansu sa klupe čekao Molina. Jeste Zvezda od pvog minuta pritisnu domaćina, ali iz tog presinga se ništa ozbiljnije nije izrodilo. Mogao je možda Basta bolje da reaguje u 5, a naročito Burzanović u 18. minutu susreta. Sa druge strane, Hajduk je očekivano igrao na kontru, čijoj je realizaciji bio najbliži Radivojević. U suštini, bilo je to više nego jalovih 45 minuta u kojima su se prilike na obe strane mogle pobrojati na prste jedne ruke. Nešto bolje je delovala Zvezda u nastavku, ali opet je falio precizan završni pas. Izgledalo je da će ovo poluvreme obeležiti samo faulovi, žuti kartoni, odnosno povreda Trajkovića koji je u igri proveo samo osam minuta. Ipak, taman kad se moglo konstatovati da nema načina da Crvena zvezda probije bedem Hajduka, Milovanović je u svom stilu sa 16 metara zahvatio odbijenu loptu i na veoma efektan način je poslao u mrežu domaćina. Samo četiri minuta kasnije, Jestrović iz penala, a posle prekršaja Kozoša, doneo je svom timu ubedljiviju pobedu.
Aleksandar Janković, trener Crvene zvezde: Igrači su pokazali veliku želju, htenje i borbenost. Na kraju smo za to i bili nagrađeni. Očekivali smo tvrdu utakmicu i moram priznati da je kolega Vukašinović odlično postavio igru svoje ekipe. Ovu pobedu posvećujemo našem bivšem golmanu Zvonku Milojeviću, koji se probudio iz kome i pred kojim je dug oporavak.
Miroslav Vukašinović, trener Hajduka: Nismo izdržali do kraja. Imali smo nadu da možemo do boda. Borili smo se koliko nam je jedan ovakav igrački kadar dozvolio. Hajduk neće na Marakanu doći sa belom zastavom. Kao i danas, i u Beogradu ćemo pokušati da uradimo nešto više. Želim da istaknem da je Zvezda u ovoj utakmici pokazala da postaje sve bolja i čvršća ekipa.