Čukarički izgubio u Genku u 6. kolu Lige konferencija: Srpski klub završio takmičenje bez bodova i uz gol razliku 2:16 1Foto: David Damnjanovic/STARSPORT)

Fudbaleri Čukaričkog izgubili su u Belgiji od Genka rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjoj, šestoj utakmici grupne faze Lige konferencija.

Ekipa sa Banovog Brda završila je takmičenje u Grupi F na poslednjem mestu, sa svih šest poraza i uz gol razliku 2:16.

Belgijanci, koji takođe neće na proleće nastaviti takmičenje u nokaut fazi, do pobede nad srpskim klubom stigli su golovima Hejnena u 21. i Pentsila u 57. minutu.

Čukarički na ovoj utakmici nije napravio ni jednu ozbiljnu priliku za gol, iako je od 33. minuta igrao sa igračem više zbog isključenja Galarze.

Klub iz Beograda je ove jeseni odigrao i dve utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope, i doživeo oba poraza od Olimpijakosa.

Iz ove grupe u narednu fazu takmičenja plasirali su se Fiorentina i Ferencvaroš.