Dade Luka Jović i pobedonosni gol za Milan 1Foto: Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

U 23. kolu italijanskog fudbalskog prvenstva trećeplasirani Milan je u gostima savladao Frozinone s 3:2.

Pobedonosni pogodak je u 81. minutu postigao Luka Jović, koji je u igru ušao minut pre toga umesto američkog igrača Kristijana Pulišića.

To mu je peti gol ove sezone, njegove prve među rosonerima, ali najvredniji jer je doneo tri boda.

Protiv Salernitane u Salernu u 17. kolu, recimo, isto je zatresao mrežu kao rezervista, a tim pogotkom u 90. minutu Milan je na San Siro odneo bod (2:2).

Jović je golmana Frozinonea nadmudrio i na meču u Milanu (3:1). Strelac je bio i u pobedi protiv Udinezea u Udinama (3:2) i u porazu u duelu s Atalantom u Bergamu (3:2).

„Srećan sam i zbog gola i zbog pobede. Zadovoljan sam kako sam krenuo u 2024. Naporno radim svaki dan. Kad me tim zatreba, zna da uvek može da računa na moju pomoć“, rekao je Jović posle utakmice za Milanovu klupsku televiziju.