Danak Evropi: Voždovcu bod na Banovom brdu, Spartaku sva tri u Bačkoj Topoli 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

U poslednjim utakmicama 11. kola fudbalske Superlige Srbije dva naša kluba koji su u četvrtak imali evropska iskušenja nisu pobedili kod kuće.

Čukarički, koji je u Ligi konferencije izgubio s 2:0 od belgijskog Genka u Leskovcu, gde je domaćin, remizirao je na Banovom brdu s Voždovcem – 1:1. Gosti su poveli preko Burmaza u 35. minutu, a domaćina je do boda u 52. minutu doveo južnoafrički krilni napadač Luter Sing, pojačanje ovog leta.

TSC se iscedio jureći pred svojom publikom Olimpijakosovu prednost s 2:0 u Ligi Evrope, ali nije bilo uzalud – 2:2. Međutim, svežiji Spartak je iz Bačke Topole odneo ceo plen s 2:0 golovima Ubiparipa u 52. minutu i Todorovskog u 66.