Golovi koji raduju i selektora Stojkovića: Joveljić se iskupio za odbranjeni penal (VIDEO) 1EPA-EFE/ALLISON DINNER

Nekadašnji centarfor Crvene zvezde raspucan u poslednje vreme.

Odomaćio se Dejan Joveljić u američkoj MLS ligi. Tekuća, njegova je treća sezona u LA Galaksiju i čini se da bi mogla da mu bude i najberićetnija.

U poslednjem kolu, u gostima protiv Nešvila, srpskiom fudbaleru je odbranjen penal u 18. minutu, ali je pogotkom u 82. minutu doneo bod timu iz Los Anđelesa (2:2).

Bio je to njegov treći pogodak na isto toliko odigranih mečeva od starta nove sezone u MLS ligi.

Podatak koji sigurno može da obraduje i Dragana Stojkovića, selektora reprezentacije Srbije.

LA Galaksi ima pet bodova i trenutno je treći na Zapadu, nameren da popravi utisak iz prošle sezone u kojoj nije uspeo ni da uđe u plej-of.

Joveljić je na idealan način započeo takmičarsku godinu i već na samom startu dao je polovinu golova od ukupno šest koliko ih je postigao u takmičarskoj 2022/23.