Đoković u četvrtfinalu US opena, neka se spremi Tejlor Fric 1Foto: EPA-EFE/CJ GUNTHER

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je jutros pobedio 105. igrača sveta Bornu Goja iz Hrvatske posle tri seta, 6:2, 7:5, 6:4.

Đoković je pobedio posle dva sata i 25 minuta i 57. put u karijeri se plasirao u četvrtfinale nekog grend slem turnira.

On je u prvom setu dva puta oduzeo servis protivniku i poveo u meču.

Gojo je bolje počeo drugi set, poveo je sa 2:0, a Đoković je odmah vratio brejk i izjednačio. On je u 11. gemu uspeo ponovo da oduzme servis hrvatskom teniseru i posle gema na svoj servis osvojio je drugi set.

Teniseri su u trećem setu bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do sedmog kada je Đoković napravio brejk i poveo sa 4:3. Prednost brejka je sačuvao do kraja i posle treće meč lopte plasirao se u četvrtfinale Ju Es opea.

Srpski teniser je 13. put u četvrtfinalu Ju Es opena i igraće protiv devetog nosioca Amerikanca Tejlora Frica, koji je pobedio Švajcarca Dominika Štrikera sa 7:6, 6:4, 6:4.

Đoković je do sada sedam puta igrao protiv Frica i ostvario svih sedam pobeda.

Đoković pokušava da osvoji četvrti trofej na Ju Es openu i rekordnu 24. grend slem titulu.

On će se, bez obzira na rezultat u Njujorku, od 11. septembra vratiti na prvo mesto ATP liste.