Đoković šokiran zbog odluke Medvedeva da preda polufinalni meč: Zaista sam tužan što se ovako završilo 1Foto: EPA-EFE/ABIR SULTAN

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Astani, nakon što mu je njegov rival Danil Medvedev predao pri rezultatu 1:1 u setovima.

Iako je Medvedev osvojio prvi set (6:4) i sve do taj-brejka drugog prikazao sjajnu partiju, po završetku 13. gema drugog seta prišao je Đokoviću i rekao mu da neće nastaviti.

Srpski teniser izjavio je da je u šoku zbog ove odluke njegovog rivala, pogotovo što je do tog trenutka igrao odlično.

„Zaista sam tužan što je ovako moralo da se završi“, rekao je Đoković.

Zvaničan razlog predaje Medvedeva je istegnuće mišića na nozi.

Bio je ovo 11. međusobni duel ova dva igrača, a Đoković je ostvario sedmu pobedu.

Njegov protivnik u finalu, koje se igra u nedelju, biće Stefanos Cicipas, koji je danas eliminisao Andreja Rubljova.